odchudzanie

Co zrobić, aby szybko I skutecznie chudnąć?

Polacy na ogół podejmują walkę o piękną, zgrabną sylwetkę. Niestety, w lwiej części przypadków nie jest to skuteczna walka. Co to oznacza? Otóż, blisko 60% prób redukcji zbędnych kilogramów kończy się fiaskiem. Dzieje się tak dlatego, że odchudzanie to proces trudny, wymagający i długofalowy. Tylko osoby cechujące się największą determinacją są w stanie osiągnąć postawiony cel.

Co zrobić, aby schudnąć?

Chcesz poprawić swoją sylwetkę i zgubić zbędne kilogramy? Ciąży Ci „oponka”, ale nie wiesz jak zabrać się za trening brzucha? Przeczytaj nasz poradnik i zacznij cieszyć się zgrabną sylwetką. To wcale nie jest takie trudne!

Po pierwsze: dieta

Odżywianie jest przez wielu uznawane za kluczowy element odchudzania. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Wszakże, to co dostarczamy do naszego układu pokarmowego ma charakter: energetyczny, budulcowy lub zapasowy. Odpowiedni bilans wartości odżywczych jest przy tym niezwykle istotny.

Dieta powinna być pełnowartościowa i zdrowa. Tylko wtedy możemy mówić o efektach trwałych. Głodówki i podobne dają dobre, szybkie rezultaty, ale na określony czas.

Po drugie: trening

Ćwiczenia odchudzające pozwalają kreować sylwetkę na nowo. Powinny mieć charakter nie tylko odchudzający, ale także wzmacniający: mięśnie oraz wydolność. Doskonale sprawdzi się zatem: bieganie, jazda na rowerze, steper oraz orbiterek.

Po trzecie: suplementacja

Bez cienia wątpliwości – suplementy mają coraz większy wpływ na kształtowanie sylwetki. Niektóre, takie jak Acai Berry czy African Mango mogą zwiększyć efektywność treningu odchudzającego nawet o kilkadziesiąt procent.

Suplementy działają jednak tylko w asyście diety i ćwiczeń. Same z siebie nie są skuteczne, dlatego też zawsze w pierwszej kolejności należy zadbać o jadłospis i harmonogram treningowy.

Bardzo ciekawą propozycją na redukcję zbędnych kilogramów jest również Keto Actives, suplement diety dedykowany osobom, które stosują dietę ketogeniczną (wysokotłuszczowy jadłospis). Więcej o tej propozycji przeczytają Państwo tutaj: https://biocity.pl/keto-actives/.

Po czwarte: sauna

2-3 godziny tygodniowo sauny to świetny pomysł, który wspomaga kształtowanie sylwetki. Sauna jest nie tylko doskonałym pomysłem na odchudzanie, ale także na poprawę kondycji organizmu (psychicznej i fizycznej).

Po piąte: lipomodeling

Kształtować sylwetkę można także w gabinetach medycyny estetycznej. Lipomodeling to zabieg, który podzielić można na dwie części: liposukcję (odsysanie tłuszczu) i przeszczep (wszczepianie tłuszczu np. W pośladki/piersi). Lipomodeling jest jednak dosyć drogim rozwiązaniem. Koszt całkowity zabiegu oscyluje w granicach 10000-12000 złotych.

Czy to jedyne rozwiązania na redukcję?

Postęp medycyny sprawia, że odchudzanie staje się coraz prostszym procesem. Nadal jednak wymaga ogromu zaangażowania i nieprzeciętnej motywacji.

Do wyboru konsumentów jest wiele gotowych jadłospisów, planów treningowych, suplementów i zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną. Nie mniej, niezależnie od dokonanego wyboru, kluczową kwestią jest dbałość o odpowiedni poziom motywacji. Jak to zrobić?

Przede wszystkim należy stworzyć kompletny, precyzyjny plan działania, który będzie swoistym drogowskazem naszego dnia pracy. Istotne jest również wskazanie celu. Ważne, aby był on możliwie szczegółowy. Idąc dalej, aby wzmocnić motywację do działania powinniśmy:

  1. Poinformować innych
    Informując innych o swoim celu (bliskich, rodzinę) zwiększymy presję do działania. Może ona być doskonałym bodźcem. Wszak, zmusimy swój organizm do trzymania diety, czy realizacji treningu tylko po to, aby nie odnieść porażki.
  2. Podjąć rywalizację
    Masz przyjaciółkę lub kolegę, który ma podobne problemy? Ćwiczcie razem, konsultujcie dietę i suplementację. Forma rywalizacji działa stymulująco na motywację.
  3. Monitorować postępy
    Wchodź na wagę, mierz swoje ciało i przeglądaj się w lustrze. Nie ma lepszej motywacji, niż widoczne efekty stosowania diety. Pamiętaj jednak przy tym, że droga do pięknej sylwetki jest długa i składa się z wielu mniejszych kroków.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *