rozmiar penisa

Czy rozmiar członka ma znaczenie? Przegląd badań i sposobów na powiększenie penisa

Według danych statystycznych opracowanych przez naukowców z Uniwersytetu na Florydzie, 4 na 10 mężczyzn ma kompleksy związane z rozmiarem ich penisa. Zdecydowana większość narzeka na to, że ich członek jest zbyt mały.

Czy rozmiar ma znaczenie?

Powyższe pytania zadaje sobie niemal każdy mężczyzna w wieku od 16 do 25 lat. Wszak, to okres w którym zaczyna się współżycie. Boimy się oczekiwań partnerki i mamy lęki przed odrzuceniem lub nawet wyśmianiem. Czy słusznie? Sprawę zbadano w 2002 roku, za sprawą doktora Franckena. Ten francuski lekarz, zrealizował badania w którym pierwotnie udział miało wziąć 375 kobiet. Jednakże tylko 45% z nich zdecydowało się udzielić kompletnej odpowiedzi. Na pytanie zatytułowane: czy długość penisa ma znaczenie, odpowiedzi udzieliło 170 aktywnych seksualnie kobiet. Rozkład głosów prezentował się następująco:

 • 1% – TAK, ZDECYDOWANIE

 • 20% – RACZEJ TAK

 • 55% – RACZEJ NIE

 • 23% – NIE, ZDECYDOWANIE

Wniosek z tego badania może być tylko jeden: co piąta kobieta przykłada uwagę do wielkości prącia swojego partnera.

Seksuolog radzi: penis nie jest istotny!

Z punktu widzenia fizjologii organizmu, rozmiar penisa nie jest istotny. Tylko w przypadku przypadłości określanej mianem mikropenisa możemy mówić o zaburzeniach utrudniających współżycie (wówczas penis we wzwodzie nie przekracza 8 centymetrów). W każdym innym przypadku – pełna penetracja i zadowolenie jest możliwe. Zresztą, potwierdzają to same kobiety, które zdecydowanie częściej mówiąc o zadowoleniu seksualnym podkreślają rolę techniki, gry wstępnej i zaangażowania. Rozmiar jest zdecydowanie pomijany. Wszak, mężczyźni z penisami poniżej średniej potrafią być doskonałymi kochankami. Wniosek może być jeden. Paradoksalnie – kompleksy małego penisa są wyolbrzymiane. Kobiety do gabarytów członka zwykle nie przykładają szczególnej uwagi.

Sposoby na powiększenie penisa

Kompleksy bywają na tyle duże, że spora grupa nie zważa na koszty związane z powiększaniem członka. Istnieje co najmniej kilka metod na powiększenie penisa, których skuteczność została potwierdzona i jest gwarantowana.

Do tego typu rozwiązań z całą pewnością należy zaliczyć powiększanie penisa kwasem hialuronowym – substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka i jest w pełni bezpieczna dla zdrowia danej jednostki. Kwasem hialuronowym prócz penisa wypełnia się także inne części ciała, m.in.: usta, piersi czy pośladki.

Innym, nieco bardziej inwazyjnym rozwiązaniem oferowanym przez chirurgię estetyczną jest zabieg nacięcia więzadeł wieszadłowych. To zabieg wydłużający członka, który ma gwarantować efekt w postaci około 3-4 centymetrów wzrostu. Warto jednak mieć świadomość, że wokół tego zabiegu pojawia się co rusz wiele wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa. W opinii wielu, zabieg ten może prowadzić do występowania problemów z osiąganiem wzwodu.

Na przeciwległym biegunie, znajdują się zabiegi nieinwazyjne, częstokroć określane mianem naturalnych metod na powiększenie penisa. Ich zaletą jest niska cena, pełne bezpieczeństwo stosowania i możliwość realizacji w zaciszu domowym. Problemem bywa jednak skuteczność. Nie mniej, w chwili obecnej istnieje co najmniej kilka rozwiązań, które także pod względem efektywności – mówiąc kolokwialnie – „dają radę”.

Do zdecydowanie najefektywniejszych sposobów tego typu zaliczyć można tabletki Member XXL, które już teraz określane są mianem prawdziwego hitu. – czytamy na SferaIntymna.pl.

Member XXL to naturalna formuła, w której składzie znajdziemy:

 • Ekstrakt z owoców cytryńca chińskiego,

 • Ekstrakt z korzenia żeń-szenia koreańskiego panax ginseng,

 • Ekstrakt z szafranu,

 • Ekstrakt pieprzu czarnego (bioperyna),

 • Witaminę E,

 • Cynk,

 • Witaminę B6,

 • L-argininę,

 • Kozieradkę,

 • Palmę sabałową,

 • Buzdyganek naziemny.

Trzeba przyznać, że ten skład wygląda naprawdę bardzo ciekawie. W obliczu licznych badań, które znajdziemy na PubMedzie, można dojść do wniosku, że w chwili obecnej jest to najskuteczniejsza dostępna formuła.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *